Web Tasarımda En İyi Ajans Ödülü

Web Tasarımda En İyi Ajans Ödülü

Web Tasarım Ajansı arasında ürettiği web sitelerinin başarı grafiği açısından yapılan analizlerde 2015 yılının en başarılı Web Tasarım Ajansı www.metelixiz.net.tr seçilmiştir. İnternet, bilgi aktarımının ve bilgi sağlamanın en hızlı ve kolay olduğu platformdur. Web siteleri, günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan internetin görsel yüzüdür. Web tasarımına sadece görsellik açısından bakmak pek doğru olmaz. Web tasarımında görselliğin yanında içerik ve bunların birbirine iyi bir şekilde entegre edilmesi önemlidir.


Web tasarımını yapabilmek için öncellikle profesyonel web tasarım yazılımlarını kullanabiliyor olmanız gerekir. Özellikle tasarımlarını kağıt üzerinde yapıp bu tasarımlarını photoshop programlarına aktarmak isteyenler için 960 Grid sistemi oldukça kullanışlı bir sistemdir.  Sayfalar kod sistemi ile tasarlanır. Herhangi bir internet sitesinin sayfasında farede sağa tıkladığınızda karşınıza “sayfa kaynağını görüntüle” seçeneği çıkar, bu seçeneğe bir kere tıklayarak kodlama sitemini görüntüleyebilirsiniz.

İyi bir web tasarımı yapmak için önce internet sitesinin hangi amaç ile kullanılacağı belirlenmeli ve iyi bir içerik oluşturulmalıdır. Web tasarımcısının yaratıcılığı ise bu işin en önemli kısmıdır. Günümüzde bu işi profesyonel olarak yapanların yanında amatör olarak ilgilenenlerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Web Tasarım Trendleri
Her geçen gün telefonlar, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, tabletler gelişiyor. Buna bağlı olarak kullanılan programlar ve uygulamaların da sürekli yeni sürümleri ortaya çıkıyor.
Hazırladığımız web siteleri de tüm bu yeniliklere uyumlu olması ve web tasarım trendlerini yakalamış olması gerekir. Bunun yanı sıra web tasarımında renkler, yazı fontları, resim ve yazıların sayfalarda ki konumları da değişebilmektedir. Kullanıcıların tercihleri web tasarımındaki trendleri belirlemede etkin bir rol oynamaktadır.

Sanal platformlardaki yenilikleri takip edebilmek pek de kolay bir iş değildir. Tam yeni çıkmış bir uygulamaya entegre olmaya çalışırken bir yenisi karşınıza çıkabilir.

2016 yılının web tasarım trendlerine gelirsek bu yıl, 2015 web tasarım trendlerinde olduğu gibi (RWD)” Duyarlı web tasarımları” trend olmaya devam ediyor. Yani RWD, hem dokunmatik tabletlerde hem de eski bir masaüstü bilgisayarda aynı verimlilikte çalışan web tasarım sistemidir.

Bu sistem sayesinde bağlantı kurduğumuz cihazın özelliği ne olursa olsun, en fazla kalitede hizmet almış olmamızı sağlar.

Bu yılın diğer web tasarım trendleri, tipografik tasarımlar, büyük görseller, HTML5, CSS3&Paralaks Kaydırma Efektleri, minimalizm ve sadeliktir.

Web Tasarımı konusunda 2016 yılı standartlarına uygun web sitesi talep ediyorsanız 0212 216 86 30 arayabilir yada BURADAN metelixiz web tasarım ajansınıın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Kategorideki Benzer Temalar